Software pro tvorbu stránek

K tvorbě WWW stránek můžeme použít programy různé ceny, kvality i přístupu k uživateli. My si nyní popíšeme některé z nich, ať si uděláte v této otázce jasno.

POZNÁMKOVÝ BLOK:

nejjednodušší program použitelný pro tvorbu stránek je Poznámkový blok, jenž je součástí instalace operačního systému Windows. Podmínkou pro úspěšnou tvorbu je při zadávání názvu dokumentu, že přidáme koncovku ".html". Pokud si jej chcete vyzkoušet, ta hledejte v nabídce START=> PROGRAMY =>PŘÍSLUŠENSTVÍ =>Poznámkový blok. Muíste však používat operační systém Microsoft Windows!

EDITOR ZDROJOVÉHO KÓDU:

programy, jež slouží přímo k editaci zdrojového kódu a oplývají mnoha podpůrnými funkcemi. Jejich hlavní výhodou je to, že Vám editor nevnutí svůj styl zápisu či zbytečné tagy (jako MS Word 97 či Front Page Express). Naopak obsahují velkou nápovědu a pomůcky, díky kterým nebudete v zápisu chybyt! Mezi nejlepší program této kategorie patří Macromedia HomeSite 5 či 1st Page 2000, který je volně šířitelný a proto zdarma.

prostředí Macromedia Home Site 5

WYSIWYG:

What you see is what you get, neboli hezky česky "Co vidíš, to dostaneš." Editory oblíbené zejména mezi začátečníky. Uživatel nepracuje přímo s HTML kódem, ale edituje vzhled stránky, jako by pracoval třeba v editoru MS Word. Nekorunovaným králem je Microsoft FrontPage 2000 a Macromedia Dreamwaver v těsném závěsu, ale jejich pořízení není zrovna zadarmo. Naštěstí existuje verze Express Microsoftího FrontPage dodávaná přímo s prohlížečem.